Keno to popularna gra losowa, która zdobyła szerokie grono fanów na całym świecie, w tym także w Polsce. Gra ta jest znana z prostych zasad oraz dużych możliwości wygranej. W niniejszej artykule omówimy historię gry Keno w Polsce, zasady gry, strategie oraz inne interesujące fakty.

Historia

Keno to gra, która ma swoje korzenie w starożytnych Chinach, gdzie była znana pod nazwą “baige piao” lub “biały gołąb”. Według legendy, gra została wynaleziona przez chińskiego generała Cheung Leung około 2000 lat temu podczas dynastii Han. Generał potrzebował funduszy na prowadzenie wojny, a opodatkowanie ludności stało się niemożliwe z powodu jej wyczerpania. W ten sposób narodziło się Keno, które miało przynieść dodatkowe dochody.

W tradycyjnej wersji chińskiego Keno używano 120 chińskich znaków, ale z czasem liczba ta została zmniejszona i uproszczona. Gra szybko zdobyła popularność w Chinach, a jej wpływy rozprzestrzeniły się na inne części świata, głównie dzięki chińskim imigrantom.

Keno w Stanach Zjednoczonych

Keno trafiło do Stanów Zjednoczonych pod koniec XIX wieku, kiedy to chińscy imigranci przywieźli ze sobą swoje tradycje i gry. Początkowo gra była znana jako “chińska loteria”. Aby obejść amerykańskie przepisy hazardowe, które zakazywały gier liczbowych, Keno zostało przemianowane na “konne Keno”, gdzie zamiast liczb używano nazw koni. Gdy przepisy uległy zmianie, gra wróciła do tradycyjnego formatu z liczbami.

Keno w Polsce

W Polsce gra została wprowadzona do oferty Totalizatora Sportowego w 2008 roku. Od tego czasu zyskała wielu fanów dzięki prostym zasadom i szybkim losowaniom, które odbywają się co kilka minut. Dzięki temu gracze mogą cieszyć się grą i sprawdzać swoje szczęście wiele razy w ciągu dnia.

Znaczenie Gry w Kulturze

Keno, jako gra losowa, stało się częścią wielu kultur na całym świecie. W Chinach była używana nie tylko do zbierania funduszy, ale także jako forma rozrywki na festiwalach i w świątyniach. W Stanach Zjednoczonych Keno jest popularną grą w kasynach, szczególnie w Las Vegas. W Polsce gra ta jest dostępna zarówno w punktach sprzedaży Totalizatora Sportowego, jak i online, co czyni ją dostępną dla szerokiej publiczności. Dzięki swojej prostocie i atrakcyjności, Keno nadal przyciąga graczy z różnych zakątków świata, zachowując jednocześnie swoje historyczne i kulturowe dziedzictwo.

Zasady Gry Keno

Keno to gra liczbowa, w której gracze wybierają od 1 do 10 liczb z zakresu od 1 do 70. W losowaniu, które odbywa się co kilka minut, losowanych jest 20 liczb. Gracz wygrywa, jeśli trafia wystarczającą ilość wylosowanych liczb. Wysokość wygranej zależy od liczby wybranych liczb oraz trafionych wyników.

Jak Grać?

  1. Wybierz liczbę liczb, które chcesz obstawić (od 1 do 10).
  2. Wybierz swoje szczęśliwe liczby z zakresu od 1 do 70.
  3. Określ stawkę, jaką chcesz postawić.
  4. Sprawdź wyniki losowania, które odbywają się co kilka minut.

Poniżej znajduje się przykładowa tabela wygranych w grze Keno, która pokazuje potencjalne wygrane w zależności od liczby trafionych liczb:

Liczba Trafionych LiczbWygrana (przy stawce 1 zł)
101 000 000 zł
9100 000 zł
810 000 zł
71 000 zł
6100 zł
550 zł
410 zł
35 zł
22 zł
11 zł

Dzisiejsze zwycięskie wyniki można zobaczyć na stronie z tabela wygranych keno.

Zalety Gry

Wady Gry

Strategie Gry

Chociaż Keno jest grą losową, niektórzy gracze stosują różne strategie, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną:

keno jak grać

Podsumowanie

Keno to fascynująca gra losowa, która cieszy się dużą popularnością w Polsce. Dzięki prostym zasadom i częstym losowaniom, gra ta przyciąga zarówno doświadczonych graczy, jak i nowicjuszy. Jeśli chcesz spróbować swojego szczęścia w Keno, pamiętaj, aby grać odpowiedzialnie i cieszyć się zabawą.